Top 10 przygotowań do targów punkty 5 i 6

5. nocleg i wypoczynek



Targi mogą okazać się bardzo męczące, wie to każdy kto miał przyjemność prezentować na nich swoją ofertę.


Jeśli tylko istnieje taka możliwość pomyśl wcześniej o zarezerwowanie pokoi hotelowych dla ciebie i twoich pracowników. Okoliczni przedsiębiorcy (hotelarze, właściciele klubów i restauracji) dobrze wiedzą że targi to dla nich czas żniw. Na event mogą zjeżdżać się setki firm z całego świata, a wraz z nimi  zastępy pracowników z wypchanymi portfelami,  każdy z tych ludzi musi gdzieś spać, coś zjeść, skorzystać z taxi, stacji benzynowych i baru, itd. 

W sytuacji gdy będziesz chciał/a zarezerwować pokój hotelowy na klika dni przed imprezą, okazać się może iż ceny noclegów poszybowały niedorzecznie wysoko, a znalezienie noclegu w choćby nieremontowanym do czasu Tow. Gierka, oddalonym o kilka kilometrów do hali targowej hotelu, graniczyć będzie z cudem, za który dodatkowo trzeba będzie słono zapłacić. 

Jeśli jednak zawczasu (min. trzy miesiące, a najlepiej pół roku wcześniej) zatroszczysz się o nocleg, zagwarantujesz sobie i pracownikom komfortowe warunki do zasłużonego wypoczynku, po wyczerpującym dniu praca na stoisku oraz szybki dojazd  do lokalizacji targów.


6. ekspozycja
Jeśli odrobiłeś/łaś lekcje z punktu pierwszego stoi przed nami łatwe zadanie.








Jeśli głównym celem twojej obecności na imprezie jest promocja swoich produktów, to na stoisku powinno znaleźć się miejsce w którym będą one eksponowane, np.: podesty, półki gabloty szklane. By uzyskać jeszcze lepszy efekt wizualny warto też położyć nacisk na odpowiednie oświetlenie twoich artykułów. 

Nie od dziś wiadomo że dobrze dobrane światło, poprawia ekspozycję towaru w oczach osób zainteresowanych. Warto też pamiętać o złotej zasadzie “co za dużo to niezdrowo” i  nie przesadzić z ilością przedstawionego asortymentu. Zamiast robić ze swojego stoiska hurtownię wielobranżowa, lepiej skupić się na kluczowych produktach z twojej oferty.





Komentarze