Mobilne stoiska targowe

Jako projektant zabudowy targowej często słyszę od klientów, że poszukują taniego, dobrze wyglądającego stoiska, które będą mogli wykorzystać również podczas kolejnych wystaw. Cóż, szybko, dobrze i tanio to rzadko spotykana kombinacja… Zatem czy istnieją na rynku systemy łączące te wygórowane wymagania i czy takie rozwiązania są opłacalne?




SKROJONE NA MIARĘ
Systemy przenośne, dzięki podzieleniu na moduły umożliwiają łatwe zaaranżowanie dowolnego rodzaju stoiska. Ta sprytna technologia stwarza wiele możliwości rozstawienia na wybranej powierzchni różnych konfiguracji zabudowy. W pierwszej kolejności należy jednak zadać sobie pytanie, co dokładnie będzie nam potrzebne.

Ustalamy zatem, czy zabudowa ma pełnić jedynie funkcję reprezentacyjną, umożliwiającą swobodne rozmowy z klientami, czy też potrzebne nam będą miejsca do ekspozycji oferowanych przez nas produktów (półki, witryny, podesty). Warto zwrócić uwagę, że bardzo dobrze wyglądają prezentacje multimedialne wyświetlane np. na TV lub tablecie. Na tym etapie warto też zastanowić się nad wielkością i wyposażeniem
zaplecza. Co oferują nam w tym zakresie systemy mobilne?



 Oto przykład: powiedzmy, że nasze stoisko jest typu szeregowego (zamknięte z trzech stron) i ma wymiary 5 x 2 m. Mamy więc do dyspozycji jedenaście ścian. I tak na dwóch montujemy wieszaki, dwie kolejne przeznaczamy na półki, jedną na telewizor, a pozostałe pozostawiamy na grafiki oraz zaplecze. Jednak taką zabudowę można przecież wykonać z wielu standardowych systemów targowych, więc co jest wyjątkowego w systemach mobilnych? Otóż to, że po zakończonym evencie można łatwo zdemontować stoisko i zabrać ze sobą.



MA BYĆ ŁADNIE…
W tym momencie ktoś może powiedzieć: „Widziałem te systemy na targach i wcale nie wygląda nadzwyczajnie: wystające słupki, fałdy na bannerach. Funkcjonalność to nie wszystko, jeśli chcę, żeby na widok mojego stoiska zwiedzający krzyczeli »Wow!«”. Cóż, czasy się zmieniają. Nie wszystkie systemy wyglądają dobrze i pozwalają na prosty montaż, dlatego po wieloletnich poszukiwaniach znalazłem doskonałe rozwiązanie, jakie oferuje m.in. firma Adsystem. Jej modułowe stoiska spełniły oczekiwania moich najbardziej wymagających klientów, a wydruki sublimacyjne na tkaninach (będących ścianami poszczególnych modułów) dają wspaniały efekt. Nie bez znaczenia jest też to, iż w przypadku oferowanych struktur można znaleźć zarówno proste, jaki i oryginalne kształty ścian oraz inne nieszablonowe elementy.



Posłużę się kolejnym przykładem: powiedzmy, że chcemy na swoim stoisku wykonać konstrukcję o nietypowym kształcie, np. łuk nad wejściem. Ten dużych wymiarów element ma być widoczny z daleka i przyciągać uwagę zwiedzających. W związku z tym będziemy zmuszeni ponieść koszty materiału, pracy stolarza, budowlańców oraz grafiki. W dodatku po zakończeniu targów ten monumentalny segment trafi po prostu na śmietnik – a pamiętajmy, że mówimy tylko o jednym elemencie stoiska! Takie działanie nie jest zatem dobre zarówno pod względem logistycznym, ekonomicznym, jak i ekologicznym.

Jeśli mamy zamiar wystawiać się na targach więcej niż raz (do czego serdecznie namawiam), to warto zastanowić się nad lepszym rozwiązaniem. Mnogość dostępnych elementów systemu mobilnego oraz możliwość dowolnego pokrycia grafiką ich powierzchni, dają nam nieograniczone możliwości aranżacji stoiska. Zyskujemy też tę przewagę nad innymi, że taką konstrukcję można składać samodzielnie.

ZRÓB TO SAM!
Wynajęcie ekipy montażowej do zbudowania stoiska wiąże się z poniesieniem kosztów jej pracy. Czy nie byłoby wspaniale, gdyby ludzie z firmy oddelegowani na targi mogli samodzielnie rozłożyć zabudowę w ciągu kilku godzin lub minut? Jak to wygląda? Zapraszam do obejrzenia.



Montaż i demontaż elementów stoiska jest niebywale prosty i nie wymaga użycia żadnych narzędzi, a dołączona instrukcja z łatwością pokieruje pracowników krok po kroku. Przed pierwszym wyjazdem zalecam jednak zbudowanie stoiska w siedzibie firmy, co pozwoli na rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących sposobu montażu i ułożenia poszczególnych elementów. Takie spotkanie może również
stanowić świetny pretekst do aktywizacji załogi i zmotywowania do pracy w zespole.

ŁATWY TRANSPORT
W większości przypadków elementy stoiska potrzebne do jego zbudowania zmieszczą się w samochodzie typu kombi, dlatego transport składanych ścian, lamp, półek i grafik nie będzie stanowił problemu. Ponadto każdy moduł zabudowy posiada torbę lub pojemnik, który umożliwia łatwy transport i chroni elementy przed uszkodzeniem.

Gdy decydujemy się na większe stoiska, w przypadku których wraz z elementami zabudowy transportowane są np. zestaw mebli, wykładzina, produkty ekspozycyjne, stojaki oraz paleta gadżetów i ulotek, zabudowa bez problemu zmieści się w pojeździe typu bus. A ponieważ do zbudowania systemu nie są wymagane specjalistyczne narzędzia, możemy do tego zadania oddelegować nawet osobę bez zacięcia
budowlanego.



CZY TO SIĘ OPŁACA?
Profesjonalne systemy wystawiennicze wielokrotnego użytku wymagają poniesienia kosztów 3-4-krotnie wyższych niż w przypadku aranżacji jednorazowego stoiska. Jednak ze względu na to, że można je wykorzystać wiele razy, sprawdzają się w przypadku firm, które wystawiają się na targach kilka razy w ciągu roku.

Warto również dodać, że istnieje możliwość modyfikacji zarówno elementów ekspozycyjnych,
jak i grafik, problemu nie stanowi też dokupienie dodatkowych ścian w przypadku zwiększenia powierzchni
stoiska. Dopełnienie zabudowy spersonalizowanymi meblami, które w całości można pokryć wydrukiem, sprawi, że osiągniemy niepowtarzalny efekt w stosunkowo dobrej cenie. Nie ma się co oszukiwać, mobilne systemy wystawiennicze stanowią przyszłość zabudowy targowej, dlatego warto pomyśleć o nich już dziś.



Pozdrawiam Serdecznie
Karol Salawa

tel. 602 502 118
biuro@stoiska24.pl

Komentarze

  1. Mobilne stoiska targowe? Jak najbardziej! Teraz nasze biznesy mogą być mobilne jak nasze telefony.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapraszam do dodawania swoich opinii