Top 10 przygotowań do targów punkty 3 i 4

Lecimy dalej!

3.rodzaj zabudowy targowej
Kiedy wiemy dlaczego wstawiasz się na targach ile masz na to pieniędzy, powinieneś podjąć decyzje czy zainwestować w indywidualną zabudowę stoiska czy skorzystać ze standardowego systemu targowego. 




Rodzaj zabudowy ma znaczenie reprezentacyjne i ekspozycyjne, im lepiej wygląda twoje stoisko tym więcej uwagi zwiedzających zwrócone będzie w twoim kierunku. Pomysłowe i ciekawe dla oka konstrukcje, targowe niejednokrotnie z elementami podwieszonymi pod sufit hali targowej, są widoczne z daleka i wyżej pozycjonują twoją markę na tle innych wystawców. Ten sprytny zabieg można zastosować na przykład gdy jesteśmy nikomu nie znaną w branży firmą, robiąc dzięki temu wokół siebie pozytywny szum. Zainwestowane pieniędzy w indywidualna zabudowę można przekuć wtedy na wiele świeżych kontaktów biznesowych, które dzięki naszej okazałej zabudowie, stoiska traktować nas będą jako liczącego się na rynku gracza.




4. obsługa stoiska
Kto powinien reprezentować twoją firmę na targach i jakie jest absolutne minimum?
moje typy to:

  • Osoba decyzyjna najlepiej właściciel, dyrektor lub handlowiec - z wiadomych powodów niezbędni w sytuacjach które mają znaczenie biznesowe.
  • Pan lub Pani o miłej aparycji, posiadająca naturalną łatwość w nawiązaniu kontaktów - przyda się by odpowiadać na pytania zwiedzających i zapraszać ich do zapoznania się z ofertą
  • Ekspert z twojej firmy- np. inżynier produkcji/brygadzista który zna wiele technicznych szczegółów dot. wytwarzanego przez firmę produktu/sposobu działania i odpowie na pytania na które prezes niekoniecznie zna właściwą odpowiedź.

Ta trójka to absolutne minimum i dzięki temu iż są one odpowiednio dobrane w razie nieobecności jednej z nich spowodowanych na przykład spotkaniem u klienta mogą się oni nawzajem się uzupełniać oraz trzymać dobry poziom obsługi. Ważne jest by choć jedna z tych osób komunikatywnie posługiwała się językiem angielskim.

Komentarze